تغییر دبیر نظام صنفی رایانه‌ای تهران

ایتنا - قمی از دبیری نظام صنفی تهران استعفا داد و یوسفیان جایگزین او شد.


حميدرضا قمي ازسازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران خداحافظي کرد و بدنبال آن دبير جديد وارد شد.

مراسم توديع دبيرسابق سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران درحالي برگزار شد که محمد يوسفيان، چهره شناخته شده نرم‌افزاري‌ها توانست با کسب حداکثر آراء هيئت مديره تهران، سکان اين دبيرخانه را برعهده بگيرد.

به گزارش ایتنا از روابط عمومي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران، مراسم توديع حميدرضا قمي، دبير پيشين اين سازمان طي اولين جلسه هيئت مديره در سال جديد برگزار شد تا ضمن قدرداني از زحمات وي، دبير جديد از ميان آرا مديران انتخاب شود.

قمي، در شرايطي ازسمت خود کناره‌گيري کرد که پيش از اين بارها از ماندگار نبودن‌اش در تهران سخن گفته بود.
او که سوابق طولاني و تجارب معيني در شوراي مرکزي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي کشوردارد، در اواخر رياست پرويز رحمتي، دومين رئيس سازمان، سکان دبيري را به دست گرفت تا به اين ترتيب ماندگارترين دبير در قياس با هم‌رده‌هاي پيشين خود در اين سمت باشد.

موفقيت دبيرخانه، همراهي هيئت مديره را مي‌طلبد
آزاده داننده، رئيس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران در اين مراسم ضمن تشکر ويژه از زحمات قمي، گفت:« آقاي قمي براساس توافق با هيئت مديره پذيرفتند که دست‌کم تا پايان سال ۱۳۹۱همراه نظام صنفي رايانه‌‌اي تهران باشند. حضور ايشان همواره مايه دلگرمي و پشتيباني بسيار باارزش بود، ايشان زحمات سازمان را تقبل کردند و از حداکثر توانشان براي هدايت دبيرخانه بهره بردند.»

قمي نيز در صحبت‌هايش تاکيد کرد استعفايش تنها به دليل مشغله‌هاي شخصي بوده است: «باعث خوشحالي بسيار بود که توانستم طي اين مدت در خدمت سازمان باشم. به رغم علاقه‌ شديدي که به ادامه همکاري و حفظ سمت داشتم اما بايد پذيرفت که نمي‌توان روي جايگاه دبيري، به عنوان يک کار ثابت برنامه‌ريزي کرد. از ابتدا هم بنا بود که مقارن با ساماندهي کارها در دبيرخانه از سازمان خداحافظي کنم.»
دبيرسابق سازمان ضمن ابراز خرسندي از تعامل اخيرش با هيئت مديره تهران تاکيد کرد که موفقيت دبير جديد ارتباط تنگاتنگي با همراهي هيئت مديره دارد.

دبيرخانه تهران نيازمند مهندسي مجدد است
رئيس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران در اين جلسه ضمن برشمردن نيازهاي دبيرخانه به لزوم بازنگري فرايند فعلي در دبيرخانه اشاره کرد :« علاوه بر آنکه دبيرخانه مستقل تهران نيازمند نظم و انضباط و چابکي است، به نظر مي‌رسد دبير سازمان بايد وظايف خود را در سه محور تعيين شده درآمدزايي براي سازمان، افزايش سطح تعامل با اعضا و ظرفيت‌سازي و تقويت دبيرخانه ادامه دهد.»
داننده درهمين رابطه به مذاکرات هيئت رئيسه با نامزدهاي دبيري سازمان اشاره و براين نکته تاکيد کرد که تهران نيازمند دبيرخانه متمرکز و دبيري تمام وقت است.

در ميان نظرات مختلف اعضا هيئت مديره حول محور وظايف دبير اين تشکل، در شرايطي که بدنه سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران از کشور جدا شده است، محمد يوسفيان، به عنوان نامزدي که توانست بيشترين همگرايي را با نظرات مديران سازمان ايجاد کند ضمن توضيح سوابق صنفي‌اش به تشريح وظايف دبير نظام صنفي تهران پرداخت؛ او در رابطه با برنامه‌ها و ملزومات دبيرخانه چنين گفت: «بدون شک دبيرخانه تهران به عنوان قلب تپنده بزرگترين تشکل مردم نهاد ICT کشور، مسئوليت بزرگي است که به لحاظ تعدد و تجمع اعضا در تهران مي‌تواند نقشي تعيين کننده داشته باشد. معتقدم درشرايط کنوني دبير تهران موظف به ايجاد يک مهندسي مجدد در دبيرخانه است و در اين راه ضروري است که علاوه بر نظر هيئت مديره، آرا تمامي نمايندگان کميسيون‌هاي سازمان هم لحاظ شود.»
او ادامه داد:« به جرات مي‌توانم بگويم تاکنون اين هم افزايي ميان دبيرخانه و کميسيون‌ها وجود نداشته است و دبير بايد بتواند با اشراف به مسائل صنفي اين موضوع را در دستور کاريش قرار دهد؛ مسائلي که مي‌تواند منجر به بهبود عملکرد دبيرخانه و تقويت شادابي و روحيه آن منجر شود.»
يوسفيان که توانست پس از تشريح برنامه‌ها، بايدها و نبايدهاي دبيرخانه تهران، حداکثر آرا موافق هيئت مديره تهران را جلب کند، دانش آموخته مديريت فناوري اطلاعات در سطح کارشناسي ارشد است؛ وي حدود ۴۰ سال در حوزه ICT و با تخصص برگرايش نرم‌افزار مشغول به کار بوده است؛ سابقه فعاليت صنفي يوسفيان به ۱۵سال پيش باز مي‌گردد؛ زماني که او به کميسيون نرم‌افزار انجمن شرکت‌هاي انفورماتيک رفت؛ از آن زمان تاکنون ارتباط و همکاريش با سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران ادامه داشته است؛ يوسفيان در دومين دوره انتخابات نظام صنفي رايانه‌اي تهران موفق شد به عنوان يکي از اعضا هيئت مديره برگزيده شود و ازاين پس به عنوان دبير اين سازمان به فعاليت صنفي‌اش ادامه خواهد داد.


منبع: ITNA

نظرات

asPrco3i5b چهارم شهریور 1395
http://cephalexin-500mg.bid/ - cephalexin 500 mg capsule http://proveraonline.top/ - provera cost http://costofcialis.trade/ - clicking here http://buyamoxil.kim/ - amoxil http://genericsingulair.eu/ - singulair oral
پاسخ دادن
0

تعداد کل نظرات: 1 نظر